Koncert poprzedzony był Mszą św., podczas której chóry wspólnie wykonały części stałe w opracowaniu Antoniego Chlondowskiego pod wspólnym tytułem „Missa Angelorum Custodum”. Po Mszy św. zespoły zaprezentowały się w koncercie w następującej kolejności:
- Chór AKOLADA z Ujścia,
- Zespół Śpiewaczy KASZTELANKI z Nowej Wsi Ujskiej,
- Chór MAGNIFICAT z Górki Klasztornej,
- Chór MILENIUM z Ujścia,
- Chór CANTORES z Człopy,
- Chór CANTICORUM ze Stęszewa,
- Chór TĘCZA z Zakrzewa,
- Chór ECHO z Rogoźna,
- Chór HALKA z Piły,
- Chór HARMONIA z Czarnkowa,
- Chór Towarzystwa Św. CECYLII ze Złotowa,
- Chór GROMADA ze Starej Wiśniewki.
Po występie każdy z zespołów otrzymał pamiątki udziału w festiwalu, które wręczali: Andrzej Kropiński – Członek Zarządu ON PZChiO w Pile, Przemysław Zdunek – Dyrektor Ujskiego Domu Kultury oraz przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu. Koncert zakończono odśpiewaniem Hasła Wielkopolskiego Związku Śpiewaczego „Leć, o pieśni...” przez połączone chóry, którymi dyrygował wieloletni Dyrektor Artystyczny ON PZChiO Tadeusz Dobek oraz wspólną fotografią. Następnie uczestnicy festiwalu udali się do sali w remizie OSP w Ujściu na poczęstunek.
Organizatorami festiwalu byli: Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile, Ujski Dom Kultury oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu. Patronat nad festiwalem objęli: Starosta Pilski i Burmistrz Ujścia.
fot. Przemysław Zdunek